“Карпатський регіон”: скандальна заява прем’єра Угорщини спричинила дипломатичний скандал

Володимир Путін та Віктор Орбан
2 Серпня 2018, 15:59

МЗС України вимагає пояснення щодо намірів уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області

Міністерство закордонних справ України викликало “на килим” тимчасового повіреного у справах Угорщини Ласло Паппа (László Papp).

Зовнішньополітичне відомство висловило дипломату протест у зв’язку з низкою недружніх висловлювань щодо України, повідомляє прес-служба МЗС.

Зокрема, підкреслено неприйнятність останніх заяв прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо євроінтеграційних і євроатлантичних прагнень України, які “істотно дисонують з політикою Європейського Союзу та значною мірою відображають підходи країни-агресора”.

Угорському дипломату також було вручено ноту з вимогою надання офіційних роз’яснень у зв’язку із рішенням уряду Угорщини створити посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну, оскільки до сфери компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України, – йдеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що дії Угорщини свідчать про пряме втручання у внутрішні справи України.

Раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запропонував Румунії спільно розвивати “Карпатський регіон”.