- Поштівка - https://poshtivka.org -

Кардіологи розповіли, як сердечники можуть продовжити собі життя

Учених цікавило те, як сильно різниться рівень фізичної активності у сердечників та інших людей.

Людям, які пережили інфаркти, ішемію або інсульти, слід не сидіти на місці і робити хоча б мінімальні руху кожні двадцять хвилин для максимального продовження життя. Про це заявили вчені, які виступали на конгресі Канадського кардіоваскулярного суспільства в Торонто.

“Наше дослідження показує, що “сердечникам” варто вставати з місця кожні 20 хвилин і присвячувати наступні сім хвилин легкій фізичній активності. Навіть якщо в цей час просто періодично вставати і прогулюватися кімнатою, можна спалити близько 770 кілокалорій на день, якщо дотримуватися цього графіка активності”, – розповідає Айларов Рамаді (Ailar Ramadi) з університету Альберти в Едмонтоні (Канада).

За статистикою ВООЗ, хвороби серця і судин, в тому числі інфаркти, інсульти та хронічна серцева недостатність, є головною причиною смерті людей на глобальному рівні. Щороку від них помирає близько 17 мільйонів людей, і однією з головних причин розвитку цих хвороб є гіпертонія і пов’язані з нею проблеми в роботі судин.

Низький рівень фізичної активності вважається однією з причин почастішання серцевих нападів, інфарктів, інсультів, проблем з кістками в літньому віці і цілого ряду інших проблем і хвороб, пов’язаних з накопиченням в організмі холестерину та інших шкідливих речовин, або розвитком хронічних запалень. Як показують спостереження вчених, навіть невелике підвищення рівня фізичних навантажень фактично в рази знижує шанси розвитку інфаркту та інших проблем з серцем і судинами.

Рамаді і її колеги задумалися над тим, який рівень мінімальної фізичної активності буде корисний для людей, що перенесли інсульт або інфаркт, і які проводять більшу частину часу сидячи в кріслі або лежачи на дивані.

Для цього вони зібрали групу з 132 добровольців, які страждають від коронарної недостатності, і простежили за тим, як часто вони рухалися і що вони робили. Для цього вони видали кожному учаснику експерименту спеціальний годинник-браслет, що стежив за його рівнем активності і передавав дані вченим.

Учених цікавило те, як сильно різниться рівень фізичної активності у подібних хворих і інших людей, не відчували подібні проблеми в минулому. Як показали ці спостереження, “сердечники” дійсно рухалися помітно менше норми, спалюючи на 770 менше кілокалорій, ніж їхні здорові однолітки.

Це, як вважають дослідники, призводило до накопичення холестерину та інших “шкідливих” жирів в їх організмі. Всі ці речовини можуть відкладатися на стінках артерій, що помітно підвищує ймовірність повторного інфаркту або інсульту.