Кабмін затвердив порядок атестації з української мови для майбутніх чиновників

3 Травня 2017, 15:53

Кабінет міністрів України затвердив порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння українською мовою.

Відповідну постанову уряду опубліковано на сайті Кабміну.

Згідно з постановою, проводити атестацію претендентів буде внз, який створює відповідну комісію, а перелік таких внз буде опубліковано на їхніх сайтах і сайтах Нацагентства з питань держслужби та Міністерства освіти і науки України.

Послуга атестації є платною, а сама вона буде проходити у письмовій або усній формі.

Зокрема, атестація в усній формі полягає в діловій розмові за певним сценарієм і повідомленні-презентації на певну тему. У свою чергу, письмова атестація полягає у виконанні тестового завдання і перекладі тексту з професійних питань. За результатами атестації кандидати отримають посвідчення.

На безкоштовне отримання посвідчення можуть претендувати кандидати з оцінкою “5” або не менше 10 балів з української мови в атестаті, дипломом з оцінкою “відмінно”, або з дипломом за спеціальностями українська мова і література; українська мова і література та іноземна мова; філологія.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві планують зробити обов’язковим використання української мови в сфері обслуговування.

Джерело:

РБК Україна