Кабмін скасував обов’язкове застосування національних стандартів у сфері торгівлі

20 Вересня 2017, 13:21

Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни до деяких законодавчих актів України, щоб узгодити їх з законом “Про стандартизацію”, який Верховна Рада прийняла в лютому 2016 року. Відтак, КМУ скасував обов’язкове застосування національних стандартів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі, передає кореспондент Поштівки.

“Положення Закону встановлюють добровільність застосування національних стандартів, скасовують необхідність погодження проектів національних стандартів з державними органами, скасовують галузеву стандартизацію.

Добровільне застосування стандартів відповідає вимогам Угоди про технічні бар’єри в торгівлі Світової організації торгівлі, а також європейським принципам стандартизації.

У європейській практиці посилання на певні стандарти в актах законодавства, зокрема в директивах ЄС, є поодинокими випадками”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що прийняття вказаної постанови дозволить усунути неузгодженості окремих норм деяких законодавчих актів та сприятиме приведенню національної системи стандартизації у відповідність до міжнародних та європейських норм і правил.