Ізраїль викрив чергове пропагандистське вкидання Кремля: єврейські громади не визнали окупацію Криму

25 Листопада 2017, 12:46

Всесвітній єврейський конгрес не визнавав московський Хабад в окупованому Криму.

Повідомлення провідного російського інформагентства про те, що Всесвітній єврейський конгрес – World Jewish Congress (ВЕК-WJC) нібито визнав легітимним присутність прокремлівського російського Хабада в окупованому Криму, є фальшивкою, передає “Крим.SOS”.

Ізраїльське видання “Курсор” спростувало інформацію, раніше опубліковану в російському “РИА Новости”.

“Ідіоти в ЗМІ Росії. Переплутали Всесвітній єврейський конгрес (WJC) і з’їзд посланників руху Хабад. У реальності ж World Jewish Congress не проводив в ті дні в Нью-Йорку ніяких з’їздів”, – прокоментував цю ситуацію Шимон Бріман – ізраїльський журналіст і історик, експерт по Україні.

На сайті Всесвітнього єврейського конгресу зазначено, що останнє пленарне засідання Конгресу відбувалося в квітні 2017 р.

“Курсор” писав про те, що головний рабин Севастополя Біньямін Вольф, на якого посилаються московські ЗМІ, вкрай політизований і робить все можливе для легітимізації російської окупації Криму РФ.

Цікавою є інформація про те, що брат Біньяміна Вольфа – Авроом Вольф у даний час є головним рабином міста-героя Одеси і Півдня України, а брат Йосиф – головним рабином міста Херсона та Херсонської області.

Нагадаємо, позавчора російські ЗМІ розповсюдили інформацію, що нібито на Всесвітньому єврейському конгресі, який проходив в США в листопаді цього року, рабин Севастополя Биньямин Вольф був представлений як представник Росії. Вони посилалися на слова самого Вольфа, який розповів, що на конгресі він отримав документ, в якому вказано: севастопольський рабин – представник Росії.

«Це найвпливовіша єврейська організація по всьому світу, я дуже радий, що вона визнає Крим і Севастополь у складі Росії. Я упевнений, що за цим і усі інші організації світу прийдуть до цього, і державні», – додав рабин.

Його слова спричинили обурення в соцмережах, зокрема академік Володимир Пилипчук написав у Фейсбуці:

«Ця подія засвідчує надзвичайно ворожу, антиукраїнську суть Всесвітнього єврейського конгресу і його складових (як колективних, так і індивідуальних членів)».

Також Пилипчук запропонував визнати Всесвітній єврейський конгрес забороненою організацією в Україні, всі єврейські організації і угрупування в Україні, що є членами Всесвітнього єврейського конгресу зняти з державної реєстрації і заборонити їх діяльність, а всіх євреїв-іноземців, членів Всесвітнього єврейського конгресу, визнати «персонами нон-грата» в Україні, занести в базу «Миротворця» і заборонити їм в’їзд в Україну.

Тим часом, депутат від партії ШАС Яаков Марги заявив про те, що російська влада цинічно використовувала його приватний візит до Криму, в лютому 2016 року для організації пропагандистського шоу.

“Я знав, що йдеться про території, окуповані росіянами, але я був запрошений єврейською громадою Криму, щоб допомогти їм зберегти будівлю школи, яку влада у них збирається відняти. В ході візиту мені сказали, що місцеві чиновники організували для мене зустріч з керівниками Криму і дуже люб’язно запропонували взяти в ній участь . Коли я приїхав в залу засідань, я побачив там ізраїльські прапори, а також прапори Росії і “Республіки Крим”. Таким чином, росіяни скористалися моїм візитом для своєї політичної пропаганди”, – заявив депутат Марги.