iPhone регулярно зберігає журнал дзвінків у хмарі

iPhone регулярно зберігає журнал дзвінків у хмарі Поштівка
18 Листопада 2016, 11:58

Фахівці компанії Elcomsoft виявили, що інформація про вхідні та вихідні дзвінки, що здійснюються користувачами смартфонів Apple, автоматично зберігається в хмару iCloud.

Дані синхронізуються регулярно і незалежно від налаштувань резервних копій, що дозволяє вести спостереження за телефонним спілкуванням користувача з мінімальною затримкою, йдеться в прес-релізі компанії.

При використанні смартфонів Apple iPhone під управлінням iOS 9 і більш нових інформація про вхідні та вихідні дзвінки, включаючи пропущені та відхилені дзвінки, автоматично відправляється в хмарний сервіс iCloud. Для переважної більшості користувачів наявність даної функції стало неприємним сюрпризом: в офіційних матеріалах Apple немає згадок ні про самом сервіс, ні про можливість його відключення.

З технічної точки зору, дзвінки не відправляються на вічне зберігання, а синхронізуються з обліковим записом користувача. При наявності другого iPhone, прив’язаного до того ж облікового запису, список дзвінків одного пристрою буде доступний і на іншому. Дані про дзвінки синхронізуються періодично з невеликою затримкою, і можуть зберігатися в хмарі до декількох місяців.

“Синхронізація журналів викликів відбувається практично в реальному часі, хоча інколи лише протягом декількох годин”, – говорить генеральний директор Elcomsoft Володимир Каталов.

У компанії додають, що відключити цю функцію, по суті, не можна, так як на службу iCloud Drive зав’язана значна кількість системних сервісів, її повне відключення призводить до неможливості, наприклад, створення резервних копій.

Примітно, що в експертів Elcomsoft вийшло відновити дані дзвінків по чотири місяці, тоді як Apple заявляє, що такі зберігаються не хворій місяці. У Купертино НЕ уточнюють, навіщо компанії витрачати зайве місце на серверах, зберігаючи дані довше обіцяє.

Джерело:

nv.ua, Elcomsoft