Ілларіонов: Наступним напрямком військового удару РФ може стати Білорусь

Ілларіонов: Наступним напрямком військового удару РФ може стати Білорусь Поштівка
18 Серпня 2016, 12:42

Провокації РФ в Україні можуть бути спрямовані на відволікання уваги від іншої операції, заявив в коментарі виданню «ГОРДОН» колишній радник президента Росії з економічних питань, старший науковий співробітник Центру з глобальної свободи та процвітання Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.

Андрій Ілларіонов заявив, що «кримські провокації» пов’язані з намірами РФ отримати можливість для шантажу.

«Перш за все, нам потрібно зрозуміти – що це було. Є дві основні версії – українська і кремлівська. Не виключено, що це були і якісь внутрішні кримські провокації. Судячи з того, що версії постійно змінюються, зв’язку між тим, що сталося і подальшими діями поки не спостерігається. Зрозуміло, що це шантаж. Він супроводжується погрозами, пропагандистськими заявами і загостренням ситуації на Донбасі», – зазначив Ілларіонов.

На його думку, активність Кремля пов’язана з падінням рейтингу кандидата в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа.

«Чому це сталося саме зараз? Мені здається, що до кінця липня – початку серпня планування дій Кремля було пов’язано з очікуванням результатів президентських виборів в США. Поки у Трампа зберігалися добрі шанси на перемогу, не було необхідності вживати заходів, які могли б погіршити його становище. Не потрібно було поспішати. Але, як ми побачили, Трамп почав істотно втрачати підтримку, і ймовірність його перемоги зменшується», – підкреслив Ілларіонов.

Він вважає, що російська влада прийняла рішення діяти до проведення виборів американського президента.

«Можливо, для Москви зараз і не найкращий час для провокацій. Але після листопада-січня ситуація для Кремля точно погіршиться. З його точки зору. І якщо щось робити, то точно до цих дат. Оцінки геополітичної ситуації істотно змінилися, і Москва поспішає вирішити відстрочені завдання. І вони вирішили почати діяти до виборів в США», – заявив Ілларіонов.

Він не виключає, що показова активність президента Росії Володимира Путіна на території України може бути направлена ​​на відволікання уваги від іншої операції.

«Насторожує занадто відкрита демонстрація руху збройних сил в Криму і на сході. Дуже багато пропагандистського шуму. Коли Путін дійсно має намір здійснити якусь велику операцію, він про це не говорить і про підготовку військ не доповідає. Так було і в Грузії, і в Криму, і під Іловайськом. Не виключено, що це все – спроба відвернути увагу від іншої операції», – зазначив Ілларіонов.

Він акцентував увагу на танкових частинах російських військ, які знаходяться біля Смоленська і Єльні.

«Нам розповідають, що відродили ударну танкову армію. Кращі російські дивізії розквартировані в районі Смоленська і Єльні. При цьому говорять, що вони нібито спрямовані на Україну. Але у мене виникають сумніви. Давайте подивимося на карту. Це навіть не Брянськ, який якось то ще можна пов’язувати з українським напрямом. Смоленськ «під Україну» ніяк не виходить – це білоруський напрямок. Тобто на українському напрямку багато шуму, а кращі танкові ударні частини насправді знаходяться біля Смоленська», – підкреслив Ілларіонов.

На його думку, Кремль може готувати військовий удар по Білорусі.

«Нас завжди вчили стежити за тим, де знаходиться важке озброєння, яке не може бути швидко і непомітно перекинуто на великі відстані. Це не десантники і не спецназ. Танки швидко на серйозну вiдстань не перекинути. Наступним напрямком військового удару РФ може стати Білорусь. Хоча я дуже хочу помилятися», – резюмував Ілларіонов.

Ілларіонов: Наступним напрямком військового удару РФ може стати Білорусь