IBM, Everest и Dell відмовилися від АПІТУ

10 Грудня 2016, 14:29

Від Асоціації підприємств інформаційних технологій України почали відхрещуватися світові бренди, після скандальної ініціативи Асоціації про зниження митного ліміту до 22 євро за посилку.

Після Canon від участі в Асоціації відмовилася компанія IBM і почала процес виходу з неї. Про це йдеться в повідомленні компанії в Facebook.

1. IBM Україна НЕ БРАЛА участі ані в складанні пропозиції про зниження ліміту вартості безтарифних відправлень до 22 євро, ані в її обговоренні, ані в голосуванні щодо підтримки даної пропозиції чи її відхиленні.
2. IBM Україна вже повідомила керівництво асоціації про початок нею процедури ВИХОДУ із асоціації.

Компанія Dell також у Facebook заявила про вихід з асоціації.

Компанія Dell Україна офіційно заявляє, що не є діючим членом Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).
Нас не запрошують до обговорення рішень Асоціації та ми не були проінформовані щодо розробки законопроекту про зниження вартості неоподатковуваних імпортних товарів з EUR150 до EUR22.
Діяльність компанії Dell в Україні орієнтована на інтереси споживачів та партнерів. Ми готові підтримати лише ті ініціативи, які здатні ці інтереси задовольнити.
Наразі ми ведемо діалог з АПІТУ з метою заборони використання згадки бренда Dell у будь-яких не узгоджених із компанією законодавчих ініціативах та рішеннях Асоціації.

Крім цього, в коментарях до своєї заяви, компанія повідомила, що АПІТУ незаконно використовувала логотип Dell у себе на сайті.

Крім цього про свою позицію заявила компанія Everest.

Компанія Everest заявляє, що не є діючим членом Асоціації підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ).
Ми не були проінформовані щодо розробки законопроекту про зниження вартості неоподатковуваних імпортних товарів до EUR22.
Наразі ми надіслали запит в АПІТУ на видалення логотипу та назви нашої компаніі з сайту АПІТУ. А також ведемо перемовини щодо заборони використання згадки бренда Everest без попереднього узгодження з компанією.

Раніше компанія Canon Україна офіційно заявила, що не є чинним членом АПІТУ і не приймає участі в обговореннях.

У той же час компанія Samsung у відповіді на запит агентства InfoResist повідомила, що підтримка цієї ініціативи була обумовлена гармонізацією українського законодавства до стандартів ЄС.

Нагадаємо, законопроект про зниження митних лімітів тимчасово відкликали під тиском суспільства.

Джерело:

InfoResist

IBM, Everest и Dell відмовилися від АПІТУ