- Поштівка - https://poshtivka.org -

Хворобу Альцгеймера запропонували лікувати спалахом смартфону

Хвороба Альцгеймера або прогресуюча деменція є одним з найбільш поширених неврологічних захворювань в світі. Число людей з таким діагнозом неухильно зростає і на даний час перевищує 40 мільйонів чоловік. Починається вона як легка забудькуватість, захворювання протягом кількох років прогресує і призводить до глибокої інвалідизації і смерті. До сих пір не існує дієвого методу лікування, проте на цьому тижні дослідники з Массачусетського технологічного інституту зробили сенсаційну заяву: одним із способів лікування хвороби Альцгеймера може стати миготливий світлодіод перед очима пацієнта.

Дослідники виявили, що гамма-хвилі головного мозку у пацієнтів з хворобою Альцгеймера стають рідше в порівнянні з нормою. При дослідженні на лабораторних мишах з’ясувалося, що стимулювання гіпокампу електричним струмом з частотою 40 Гц призводить до нормалізації ритму і поступового розсмоктуванню бета-амілоїду – “поганого” білка, накопичення якого призводить до смерті клітин мозку. Навіть разовий вплив струмом протягом 1 години знижує рівень бета-амілоїду на 40-50%.

У випадку з людиною прямий вплив струму на мозок неприпустимий, і дослідники почали шукати інший шлях впливу. Їм став світлодіодний спалах, який є у всіх сучасних смартфонах. Працюючий спалах з частотою 40 Гц активує зорову кору головного мозку, яка підвищує гамма-ритм головного мозку. У перспективі такий метод лікування міг би стати найдоступнішим з усіх існуючих: людині з діагнозом було б потрібно завантажити додаток на свій смартфон і щодня дивитися на спалах, що працює в заданому режимі.

На жаль, сьогодні у цього методу занадто багато недоліків. По-перше, вже через добу після стимуляції рівень бета-амілоїду повертається до початкового рівня. По-друге, ефективність методу на людину ще не підтверджена, і дослідження тривають. По-третє, вчені виявили ефект лише на ранніх стадіях захворювання, тоді як при розвинутому захворюванні цей метод навряд чи покаже велику ефективність.

У будь-якому випадку, ця новина дає надію мільйонам людей по всьому світу на шанс поліпшити своє здоров’я.