Грицак: СБУ запобігла 15 терактам у Франції

Грицак: СБУ запобігла 15 терактам у Франції ПоштівкаСБУ не виключає російський слід
6 Червня 2016, 12:59

Голова СБУ Василь Грицак заявив, що українській спецслужбі вдалося запобігти 15 терактам у Франції, які мали здійснити під час Євро-2016. Про це він повідомив на брифінгу в понеділок, інформує «Lb.ua».

«Службі безпеки України вдалося запобігти серії з 15 терористичних актів, які планувалися на території Франції перед і під час чемпіонату Європи з футболу», – розповів Грицак.

«У грудні 2015 року нам стало відомо про те, що в Україну прибув громадянин Франції, який під виглядом волонтерської діяльності почав налагоджувати зв’язок із представниками військових формувань на сході нашої країни. Він цікавився тим, чи можна в Україні придбати зброю і вибухівку. Француз негативно висловлювався про свій уряд на тему масової міграції іноземців, поширення мусульманства. Він повідомив про бажання скоїти низку терактів на знак протесту», – заявив голова СБУ.

У рамках спецоперації співробітники СБУ передали французу п’ять автоматів Калашникова, кілька тисяч патронів, два протитанкові гранатомети, 18 пострілів до них, 125 кг тротилу, 100 детонаторів, балаклави. Француза вели півроку. Його затримали 21 травня.

Грицак не виключає, що підозрюваного завербувала Росія. «Уявіть собі, якби громадянин України разом з громадянином Франції, завантаживши в автомобіль такий арсенал, перетнув кордон, і в одній з європейських країн їх зупинили і поклали на землю… І це все напередодні Євро… Україну, звичайно, звинуватили б в експорті тероризму. На сьогодні СБУ, її слідство допускає російський слід у цій справі», – заявив Грицак.

Грицак: СБУ запобігла 15 терактам у Франції