Гройсман закликає українців контролювати якість ремонту доріг

Гройсман закликає українців контролювати якість ремонту доріг ПоштівкаПрем’єр-міністр пообіцяв «знімати стружку» за «липові» звіти
16 Серпня 2016, 11:41

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав громадськість контролювати якість ремонтних робіт дорожнього полотна, що проводяться зараз по всій країні, а також залучати місцеві органи влади до процесу оновлення дорожнього господарства, оскільки завдяки фінансовій децентралізації регіони отримали реальну можливість проводити дорожні роботи самостійно. Про це інформує «УНІАН».

«Ми взялися за проблему, яка не вирішувалася роками. Чи можна вирішити її за одне літо? Ні. Але ми хоча б робимо великий крок, щоб виправити ситуацію, – зазначив глава уряду. – За всі дороги відповідає держава? Ні. Для того і робилася децентралізація, щоб рішення про ремонт приймала міська або сільська рада, а не чиновники у Києві. Завдяки децентралізації місцеві органи влади отримали повноваження і суттєві ресурси. Тому запитуйте і з місцевої влади також».

Особливу увагу Гройсман приділив контролю якості робіт.

«Чи не вперше сьогодні можна побачити на онлайн-картах, що планують робити дорожники і що вже зроблено. З усіх, хто надає «липові» звіти, ми повинні «знімати стружку» разом. Запитуйте у місцевої влади, де вони «накособочили», а ми будемо питати у підрядників на державних дорогах», – підкреслив прем’єр.

На його думку, найголовніше, що зміни почалися.

«Літо підходить до кінця, і дорожникам треба поспішити, щоб встигнути виконати все заплановане», – резюмував Гройсман.

Раніше він обіцяв провести восени кілька ревізійних поїздок по Україні, в ході яких будуть проведені перевірки якості дорожніх робіт і зроблені необхідні кадрові висновки у випадках, якщо роботи будуть незадовільними.

Кабінет міністрів розраховує поточного року направити загалом близько 18-19 мільярдів гривень на ремонт і будівництво автомобільних доріг державного та місцевого значення. Разом з тим, за даними «Укравтодору», щорічна потреба у фінансуванні автодоріг в країні оцінюється не менш ніж в 60 мільярдів гривень.