Гройсман планує позбутися скандальних іноземних «реформаторів» – експерт

ГройсманА вас я попрошу на вихід: Гройсман указав чиновникам-іноземцям на двері
19 Липня 2017, 17:29

Провал «іноземних легіонерів» в українській владі, нарешті, визнали на найвищому рівні. Але не варто очікувати швидкого виходу гідної заміни.

Глава українського уряду Володимир Гройсман закликав залучати більше українських громадян в систему державного управління замість запрошених з-за кордону фахівців.

«Я думаю, ми колись у певний період часу почали цим зловживати. Я вважаю, що Україну мають будувати українці. Не без того, що ми можемо запрошувати тих чи інших фахівців, які є знаними», – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У попередньому уряді, який очолював Арсеній Яценюк, низку ключових міністерських портфелів отримали іноземні громадяни. Зокрема, Міністерство фінансів очолювала громадянка США Наталія Яресько, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України – громадянин Литви Айварас Абромавичус, міністром охорони здоров’я став Олександр Квіташвілі, який займав аналогічну посаду в уряді Грузії. Крім того, посади керівника Національної поліції України та заступника глави МВС займали громадянки Грузії Хатія Деканоїдзе і Ека Згуладзе.

Зараз громадянка США Уляна Супрун виконує обов’язки глави українського МОЗ, поляк Войцех Балчун очолює «Укрзалізницю», а громадянин США Ігор Смілянський керує «Укрпоштою».

Чому лише зараз Гройсман недвозначно вказав іноземцям не двері?

«Я не виключаю, що це якась підготовка до відставки начальника залізниці. Він там дістав уже всіх, по-моєму, і це може бути сигналом для нього. Там ще в.о. голови МОЗ, та сама божевільна панянка з Америки, яка, хоча і не затверджена на посаді, вже натворила стільки, що саме час поганою мітлою її гнати – є протести професійної спільноти. Можливо, це (заяву Гройсмана – ред.) можна розцінювати як інформаційну підготовку до відставки цих людей», – заявив Ukraina.ru директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

Аналогічної думки дотримується і екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

«Набирав іноземців не тільки Гройсман. Це була суміш піару з наївними сподіваннями, що прийдуть західні фахівці і за своїми матрицями все перероблять. Але і зараз є скандальні особистості – Балчун на чолі «Укрзалізниці», Смілянський на «Укрпошті», і Супрун в МОЗ. Тут можна згадати і про грузинсько-українську команду (на чолі з екс-президентом Грузії Михайлом Сааакашвілі – ред.), яка увійшла в опозицію. Цією заявою Гройсмана готується база для очищення української влади від іноземців. Ні, ніхто не проти того, щоб вони займали посади радників, але на перші ролі їх призначати – це патологія», – сказав він в коментарі Ukraina.ru.

І ці слова колишнього міністра ЖКГ підтверджують самі іноземні фахівці – негативними підсумками своєї роботи. На  думку Кучеренка, система підготовки управлінських кадрів на Україні все частіше дає збої. Цю проблему потрібно вирішувати, однак наївно думати, що це можна зробити так само, як у футболі. Українські олігархи, які володіють футбольними клубами, наймають іноземних легіонерів і виграють чемпіонати країни і навіть іноді єврокубки. Але у владі так не вийде – і правила гри, і поле в кожній країні свої.

Читайте також: Кабмін очікують перестановки: міністра-скандаліста вирішили спровадити у відставку

Джерело:

Ukraina.ru