Гройсман хоче віддати Росії Тимошенко замість грошей

Гройсман хоче віддати Росії Тимошенко замість грошей
11 Квітня 2017, 14:58

В разі програшу України в Стокгольмському арбітражі варто передати “Газпрому” очільницю “Батьківщини” Юлію Тимошенко, яка свого часу підписувала газові контракти

Про це під час прес-конференції за підсумками року діяльності уряду заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він відповів на запитання стосовно того, як буде діяти уряд у тому разі, якщо “Нафтогаз”програє справу Росії в Стокгольмському арбітражі.

Прем’єр зауважив, що якщо Україна виграє цю справу, то це означатиме відновлення справедливості для держави. Втім, якщо програє – може йтися про вимоги виплати десятків мільярдів доларів.

“Це наслідки підписання контракту Тимошенко … Доведеться передати Тимошенко замість грошей: якщо вона підписала, нехай вона і несе відповідальність, чому за це повинні платити українські громадяни? Іншого варіанту немає “, – наголосив Гройсман.

Нагадаємо, головний комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив, що якщо “Нафтогаз” програє “Газпрому” в Стокгольмському суді, то компанія зазнає банкрутства.

Зазначимо, що російський “Газпром” вимагає від НАК “Нафтогаз України” оплати $5,319 млрд за невибраний газ.

“Нафтогаз України” не планує оплачувати рахунок “Газпрому” на $5,3 млрд за газ за правилом “бери або плати” до рішення Стокгольмського арбітражу.

В Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма 25 вересня розпочався процес за позовом НАК “Нафтогаз України” до російського “Газпрома”.

У Стокгольмському арбітражі Україна добивається від “Газпрому” приведення тарифів на транзит у відповідність з європейськими правилами.

5 грудня у Стокгольмі завершилися слухання за позовом НАК “Нафтогаз України” до російського “Газпрому” щодо контракту на закупівлю газу.

Джерело:

espreso.tv