Грецький прем’єр жадає від Німеччини репарацій

Грецький прем’єр жадає від Німеччини репарацій Поштівка
12 Вересня 2016, 09:04

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас наполягає на тому, що Німеччина повинна виплатити його країні репарації за завдану шкоду в роки Другої світової війни.

Про це він заявив на прес-конференції у Салоніках, передає DW.

«Це є справою честі для Греції і її народу», – сказав Ципрас Грецький прем’єр не уточнив, коли він хоче обговорити це питання з Німеччиною. Він лише пообіцяв, що його уряд не робитиме жодних «поспішних кроків», і що наступний крок буде зроблений «у правильний час».

Крім того, Ципрас вимагає часткового списання боргу Греції кредиторами та послаблення вимог щодо бюджетної економії з боку Німеччини та інших кредиторів.

«Я сказав пані Меркель, що, за її логікою, договори повинні виконуватись. Того ж самого вимагаємо і ми: виконання того, про що домовилися», – сказав прем’єр, маючи на увазі обіцянку, дану кредиторами у 2012 році, про те, що частина боргу Греції буде списана, коли країна досягне первинного профіциту бюджету.

На думку Ципраса, незважаючи на свої фінансові проблеми, Греція є «оазою стабільності і миру» порівняно з іншими країнами у регіоні. Зазначимо, протягом останніх років керівництво Греції неодноразово порушувало тему щодо виплати Німеччиною репарацій за злочини нацизму, оцінюючи їх розмір в різні суми – від 269 до 332 млрд євро.

У Берліні ці вимоги назвали абсурдними та наголосили, що питання репарацій юридично врегульоване.

Грецький прем’єр жадає від Німеччини репарацій