ГПУ прийшла з обшуками в “Укрнафту”

5 Квітня 2017, 14:36

Генеральна прокуратура України здійснює обшук у центральному офісі ПАТ «Укрнафта».

Про це повідомили в прес-службі компанії.

«Генпрокуратура здійснює обшук, ми їм сприяємо», – зазначили в прес-службі.

У мережі оприлюднили відео, на якому зафіксовано, як силовики спилююють захисну решітку на вході до офісу “Укрнафти”:

Як повідомлялося, на початку березня прокуратура ініціювала ревізію «Укрнафти» через підозри до голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрія Коболєва. На думку прокурорів, бездіяльність Коболєва не дозволила державі відновити контроль над «Укрнафтою» і це призвело до збільшення її податкового боргу на 5,49 млрд грн, до 10 млрд грн.

НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов’язаних з колишніми приватними акціонерами Приватбанку, – близько 42% акцій.

Податковий борг «Укрнафти» наразі становить близько 12,8 млрд грн.

Нагадаємо, 1 лютого працівники НАБУ провели 16 обшуків в офісах “Укрнафти” у різних містах України в рамках розслідування розтрати майна компанії.

У НАБУ вважають, що “Укрнафта” за заниженою вартістю продавала нафту та інші матеріали низці компаній за результатами аукціонів, проведених без забезпечення справедливої конкуренції. Надалі з покупцями були укладені додаткові угоди про відтермінування оплати за поставлену нафту на кілька років.

Зазначимо також, що у вересні 2016 року НАБУ почало розслідування за фактом формування дебіторської заборгованості “Укрнафти” у розмірі 7,745 млрд грн за договорами на продаж сирої нафти, укладеним за результатами аукціонів протягом березня-жовтня 2015 року.

Джерело:

Главком, depo