Горбулін: Росія дійсно готується до війни

Горбулін: Росія дійсно готується до війни ПоштівкаВолодимир Горбулін, директор Національного інституту стратегічних досліджень
2 Липня 2016, 11:13

На думку Володимира Горбуліна, «велика війна», до якої все наполегливіше готується і яку провокує Росія, цілком може стати реальністю. Про це директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік Національної академії наук написав у статті для Дзеркала тижня, передає Укрінформ.

 «Нинішній короткий, вочевидь, період — чи не остання можливість серйозно заново оцінити поточний стратегічний контекст розгортання військово-політичної ситуації в Україні і навколо України, а також почати думати про те, яким може бути наша відповідь на нові виклики української державності та національної безпеки. І робити це ми повинні не виходячи з наших абстрактних припущень про реальність, а беручи до уваги той факт, що «велика війна», до якої все наполегливіше готується і яку провокує Росія, цілком може стати реальністю», – пише він.

Горбулін нагадує, що особливо тривожною є ситуація на наших кордонах. У Бєлгородській області Росія будує одну нову (всього в 25 км від українського кордону) і відновлює стару радянську військову базу. У Ростовській області розгорнули нову мотострілецьку дивізію чисельністю близько 10 тисяч осіб. У Брянську область перекинута 28-а окрема мотострілецька бригада разом з технікою та озброєнням. В цілому ж Росія створює 3 нові дивізії — дві у Західному військовому окрузі, одну в Південному. Кожна дивізія — близько 10 тис. осіб.

У 2015 році Росія поповнила Чорноморський флот більш ніж 200 одиницями нової військової техніки, в їх числі — 40 бойових кораблів та суден забезпечення, ЧФ були передані понад 30 літальних апаратів, в тому числі сучасні багатоцільові винищувачі Су-30СМ, а частини берегових військ поповнилися 140 одиницями новітньої автобронетанкової техніки.

Горбулін наголошує – «все це нагромадження сил не може тривати нескінченно».

 «Особливо враховуючи ослаблення східного кордону РФ (частина військ у Західний військовий округ перекидається звідти). Росія пояснює це необхідністю “адекватно відповісти на посилення НАТО”, але є обґрунтовані побоювання, що робиться це з абсолютно іншою метою. Навряд чи можна серйозно поставитися до припущень, що скупчення такої маси військовослужбовців і військової техніки – всього лише «гра м’язами»: це все дуже не дешеві «ігри», і вони цілком виправдані, якщо передбачається подальше використання цих сил за прямим призначенням», – вважає директор Національного інституту стратегічних досліджень.

«І саме ми перші на шляху всієї цієї військової машини, очолюваної агресивним і цинічним російським керівником. Ми повинні чітко розуміти, що для України військова загроза з боку Росії не зникне ніколи. Причому ймовірність зростання цієї загрози (і перехід її до активної фази) тим вище, чим менш успішною буде робота Росії з дестабілізації України іншими методами», – підкреслює автор.

Горбулін: Росія дійсно готується до війни