Глава Єврокомісії: Безвізовий режим для України – це питання кількох тижнів

eu-ukraine
21 Грудня 2016, 11:14

Громадяни України будуть вільні від візових зобов’язань ЄС через кілька тижнів.

Про це написав президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у статті Standing by Ukraine для журналу Baltic Rim Economies.

Він нагадав, що в 2010 році Єврокомісія поставила перед Україною ряд вимог щодо реформ, які вона мала виконати для візової лібералізації.

“Після ретельної і тривалої оцінки ми прийшли до висновку, що ці умови були дотримані. Тепер ми повинні дотримати свою частину угоди” – написав Юнкер.

“Я вважаю, що українські громадяни будуть вільні від обов’язку отримання візи протягом декількох тижнів”, – додав президент Єврокомісії.

Також він висловив сподівання, що наступний транш макрофінансової допомоги Україні буде розблоковано на початку 2017 року.

Крім того, за його словами, ЄС і далі вкладатиме зусилля задля вирішення конфлікту на сході України дипломатичними засобами і шляхом забезпечення повної поваги суверенітету і територіальної цілісності України.

“Саме тому ЄС наполягає на повній реалізації Мінських домовленостей, починаючи з повного і належного режиму припинення вогню” – написав він.

“З нашого боку ми продовжуватимемо робити все від нас залежне щоб допомогти цій великій європейській нації знову стати на ноги”, – наголосив Юнкер.

Джерело:

Європейська правда

Глава Єврокомісії: Безвізовий режим для України – це питання кількох тижнів