Генетики знайшли причину виникнення автоімунних захворювань

Генетики знайшли причину виникнення автоімунних захворювань Поштівка
28 Червня 2016, 15:41

Американські фахівці з Лікарні спеціальної хірургії в Нью-Йорку (США) знайшли причину виникнення автоімунних захворювань, таких як вовчак та синдром Шегрена.

Фактично автоімунні захворювання виникають тоді, коли організм починає реагувати неналежним чином на виділення власних гормонів і ферментів. Тобто починає сприймати їх як аномальний вірус і, відповідно, боротися з самим собою.

Фахівці вирішили вивчити ретроелементи LINE1 (L1), які, відповідно до гіпотези, стимулюють посилене вироблення інтерферону 1 типу (IFN1). Саме через нього в імунній системі й виникають проблеми.

В експерименті взяли участь близько п’ятдесяти пацієнтів з червоною вовчанкою або з синдромом Шегрена. Фахівці порівняли біопсію їхніх нирок і слинних залоз. Результати показали, що L1 дійсно стимулює вироблення IFN1, що призводить до виникнення автоімунних захворювань.

Провідний спеціаліст дослідження Мері Кроу розповіла, що це може бути не єдиною причиною подібних хвороб. Вчені також хочуть з’ясувати, чи є ця патологія вродженою, або з’являється через “збій” генома.

З’ясування справжньої причини виникнення подібних захворювань, вважає Кроу, допоможе вилікувати багатьох пацієнтів, які страждають від автоімунних захворювань.

bublbe.com