“Газпром” заявив, що ніколи і не думав відмовитися від українського транзиту

11 Квітня 2018, 06:58

Про це заявив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер, передає “РИА Новости”.

“Ми ніколи не ставили питання про відмову від українського транзиту. Але російська ресурсна база зміщується на північ, і в центральному газотранспортному коридорі просто не буде ресурсів в колишніх обсягах. Тому певний транзит цілком може зберегтися, в обсязі 10-15 мільярдів кубометрів на рік, але українська сторона повинна довести економічну доцільність нового контракту на транзит”, – сказав Міллер.

Нагадаємо, глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв повідомив, що припинення транзиту російського газу через Україну завдасть шкоди економіці країни в розмірі 3,5 млрд доларів.

Як відомо, 28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” щодо компенсації “Газпромом” за поставлені у недостатній кількості обсяги для транзиту і зобов’язав російського монополіста виплатити 4,63 млрд дол .

1 березня ” Газпром” припинив постачати газ Україні .

А вже 3 березня ” Газпром” заявив, що почав процедуру розірвання контрактів з НАК “Нафтогаз України” .

Попри це 29 березня Україна розпочала підготовку до примусового стягнення боргу “Газпрому” за рішенням Стокгольмського арбітражу на підставі Нью-Йоркської конвенції, яка дозволяє стягнути ці кошти практично по всьому світу .

“Газпром” заявив, що ніколи і не думав відмовитися від українського транзиту