“Газпром” втратить активи, якщо не виконає рішення Стокгольмського суду, – “Нафтогаз”

7 Липня 2017, 08:09

“Газпром” буде змушений виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, інакше втратить активи за кордоном, зокрема газ, який постачається в Європу

Про це заявив у програмі “Ваша Свобода” на Еспресо.TV головний комерційний директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

“Ми не бачимо варіантів для “Газпрому” не виконати рішення Стокгольмського арбітражу. Ситуація відрізняється від, наприклад, “ЮКОСу”, бо ми тут маємо казати не про Росію, а про “Газпром”. Це є корпорація, юридична особа, в якої є активи закордоном, немає жодного суверенного імунітету. “Газпром” буде змушений виконувати рішення”, – сказав Вітренко.

За його словами, арбітраж ще не ухвалив остаточний вердикт, але якихось неприємних рішень для України очікувати не слід.

  • 31 травня Стокгольмський арбітраж відхилив вимоги “Газпрому” щодо принципу “бери або плати” при постачанні природного газу Україні. Також суд скасував заборону на реекспорт газу і схвалив умову “Нафтогазу” про перегляд ціни на газ на ринкових умовах.
  • У “Газпромі” назвали “проміжним” рішення арбітражу.
  • Перемога над “Газпромом” заощадить $45 млрд.
  • Як заявив 6 липня Вітренко, принцип “бери або плати” може бути збережений в угоді між “Нафтогазом” і “Газпромом”, але у зовсім іншому вигляді.