Газовий Дюссельдорф+ і вугільний Роттердам+ ідентичні, – глава НКРЕКП

НКРЕКП вовкДмитро Вовк, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП )
4 Вересня 2017, 16:51

Принципової різниці між затвердженими формулами Роттердам+ по вугіллю та Дюссельдорф+ по газу немає.

Про це заявив Глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк в інтерв’ю виданню Новое время.

“За показниками формули ідентичні – середнє значення відповідного commodity (сировинного) індексу за останні 12 місяців з урахуванням логістики скоригований на показники якості, а саме калорійність. По структурі ринку природний газ і енергетичне вугілля також ідентичні – у моменті власними ресурсами забезпечити близько 70%, 30% потрібно імпортувати”, – заявив Дмитро Вовк.

Глава НКРЕКП також зазначив, що обидві формули прийняті як перехідний етап в процесі лібералізації українського енергоринку.

“Обидві формули прийняті, як перехідний етап до лібералізації ринку, мають фундаментальне обґрунтування і спрямовані на забезпечення власними енергетичними ресурсами. Більш ніж раціонально для держави розвивати свою енергонезалежність і знижувати навантаження на купівлю валюти”, – сказав він.

27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, яким урівняла ціни на газ для промисловості та населення. Цим рішенням також визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Газовий Дюссельдорф+ і вугільний Роттердам+ ідентичні, – глава НКРЕКП