Газопровід “Північний потік-2” є приватною ініціативою, – Штайнмаєр

МЗС Німеччини виступає за «розумні» санкції проти РФ Поштівка
6 Червня 2018, 10:37

Вчора на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що газопровід “Північний потік-2” є приватною ініціативою. Про це повідомило “Польське радіо”.

“На питання про загрозу для європейської солідарності та безпеки, яку несе російсько-німецький проект газопровід “Північного потоку-2″, президент Німеччини відповів, що це приватна ініціатива”, – йдеться в повідомленні.

Президент Польщі Анджей Дуда, у свою чергу, зазначив, що питання “Північного потоку-2” – це питання енергетичної безпеки Європи і повідомив, що Варшава реалізує власні газові проекти, щоб гарантувати газову безпеку собі і своїм сусідам.

“Ми переконані, що мова також йде про інтереси Європи як єдиного цілого, тому що ми не хочемо такої ситуації, коли є велика домінування російського постачальника – передусім “Газпрому”, – заявив Дуда.

Президент Німеччини Штайнмаєр наголосив, що під час розмови з президентом РФ Володимиром Путіним канцлер ФРН Ангела Меркель порушила питання України:

“Йдеться про те, щоб розвіяти побоювання Польщі та України, що гілка “Північного потоку-2″ призведе до припинення транзиту газу через територію України. Варто знайти рішення, яке дозволить утримати транзит газу через Україну”.