Флот США отримав надновий атомний підводний човен за $2,7 мільярда

Флот США отримав надновий атомний підводний човен за $2,7 мільярда Поштівка
28 Серпня 2016, 12:28

Надновий атомний підводний човен “Іллінойс”, будівництво якого коштувало $2,7 млрд, офіційно передали ВМС США. Про це повідомляє Укрінформ.

“Спорудження субмарини велося протягом п’яти з половиною років. Тепер він отримав бортовий номер – SSN 786. Остаточне введення в експлуатацію заплановане на 29 жовтня”, – йдеться у повідомленні.

“Іллінойс” належить до типу “Вірджинія”. Загалом на озброєнні американських ВМС знаходяться 12 таких субмарин. Човни цього класу призначені для боротьби з ворожими субмаринами на глибині, а також для проведення прибережних операцій. “Іллінойс” близько 115 метрів завдовжки вміщає до 130 членів екіпажу і здатний нести на своєму борту високоточні крилаті ракети великої дальності “Томагавк”, уточнює.Associated Press.

Будівництво підводного човна почалося в 2011 році. У церемонії закладення судна взяла участь Мішель Обама, яка залишила свої ініціали на невеликій металевій деталі, яку використали згодом при будівництві субмарини. Перша леді також була присутня на церемонії спуску “Іллінойса” на воду.

Флот США отримав надновий атомний підводний човен за $2,7 мільярда