Фірма зі статутним капіталом $75 намагається захопити порт “Чорноморськ”

Великий порт під Одесою змінив назву Поштівка
27 Липня 2017, 20:07

Маловідома компанія ТОВ “Алко-Інвест”, що зареєстрована в Одесі 17 липня 2012 року зі статутним капіталом у 2 тис. грн, зібралася розорити порт “Чорноморськ”, відсудивши у нього 243 млн грн.

Компанія “Алко-Інвест” розгорнула справжню рейдерську атаку на порт “Чорноморськ”. ТОВ подало в суд на ДП “Морський торговельний порт “Чорноморськ” і ДП “Адміністрація морських портів України” з вимогою відшкодувати нібито завдані фірмі збитки на суму понад 243 млн грн.

Історія почалася в 2013 році в морському порту Акаба (Йорданія), коли 5 березня на борт судна “Faina”, що належить компанії WATERLUX AG (Панама), були завантажені 597 автомобілів для перевезення в порт Бенгазі (Лівія). Під час перевезення капітан судна змінив маршрут і доставив вантаж до Іллічівського морського торговельного порту в Україні, де всі автомобілі були вивантажені, а частину їх навіть встигли розмитнити. Представники лівійських власників прибули в Іллічівськ, щоб запобігти вивезенню першої партії з кількох десятків машин з території порту.

Вони зробили ряд фіктивних документів на придбання недавно створеної української компанії “Алко-Інвест” партії автомобілів, де продавцем виступила зареєстрована в Панамі компанія WELLGOS PQ S.A. Ця компанія також була новачком на ринку, адже була зареєстрована всього за 4 дні до відправки автомобілів з Акаби, і за всіма існуючими нормами, фактичними і юридичними, ніяк не могла здійснити цю операцію. Під цю фіктивну угоду були оформлені і вантажні документи, коносаменти, які згодом “Алко-Інвест” намагався видати в суді за справжні докази по справі.

26 березня 2013 року за заявою йорданського відправника було відкрито кримінальне провадження. 1 квітня 2013 був накладений арешт на судно “Faina” і на все 597 автомобілів. Однак, у зв’язку з повільним і необ’єктивним, на думку лівійської сторони, розслідуванням кримінального провадження, громадяни Лівії вдалися до крайніх заходів і 17 липня 2013 захопили судно “Etel” з 19 громадянами України на борту з вимогою до української влади повернути їх законне майно. 28 серпня до берегів Лівії прибуло судно “Sea Amazon” з вантажем автомобілів для Лівії. 29 серпня озброєні люди покинули судно “Etel”, яке було затримане в лівійському порту Бенгазі.

Читайте: Великий порт під Одесою змінив назву

Майже через три роки по тому як трапилася ця історія, в компанії “Алко-Інвест” придумали подати в суд на Іллічівський порт і видати себе за постраждалу сторону. Компанія довго шукала суддю, який би взявся за цю явно безнадійну справу, адже раніше служителі Феміди, в тому числі і двоє суддів того ж Господарського суду міста Києва Оксана Грехова і Людмила Пушкін, повертали позовну заяву без розгляду.

30 травня 2016 року Суддя Господарського суду Києва Юрій Підченко ухвалив порушити провадження у справі і взяти позовну заяву ТОВ “Алко-Інвест” до розгляду. Однак вже 6 липня того ж року суд виніс рішення у справі №910/9752/16, де в повному обсязі відмовив у задоволенні позовної заяви компанії-одноденки. Але ТОВ “Алко-Інвест” подало апеляційну скаргу. 20 липня 2017 року за цим питанням відбулося крайнє засідання суду в Київському апеляційному господарському суді.

У маленької компанії, яка вирішила провернути рейдерську атаку на порт “Чорноморськ”, залишається дві великі проблеми. Перша – це відсутність для надання в суді переконливих доказів того, що вона є законним власником вищезгаданих 597 автомобілів. Друга – кримінальне провадження щодо директора ТОВ “Алко-Інвест” Юліанни Дедескул за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.15 (“Замах на злочин”) і ч.4 ст. 190 (“Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою”) КК України. Жінку звинувачують у навмисному заволодінні чужим майном (тобто автомобілями в кількості 597 одиниць) шахрайським шляхом.

Ці дві чорних плями на репутації компанії зі статутним капіталом в 2 тис. грн і якій без року тиждень, є дуже серйозною перешкодою в “боротьбі з портом за свої ущемлені інтереси”. Цікаво, як з таким вантажем проблем і недоліків “моська” планує перемогти “слона”?

Для довідки:

Згідно з даними Міністерства юстиції України ТОВ “Алко-Інвест” зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб 17 серпня 2012 року. Компанія зареєстрована в Одесі за адресою: Люстдорфська дорога 92/94. Її засновником і директором є Юліанна Дедескул, яка внесла в компанію 2 тис. грн, що і стало її статутним капіталом. Згідно КВЕД, основним видом діяльності ТОВ “Алко-Інвест” є торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами.

Джерело:

Рупор Одеси

Фірма зі статутним капіталом $75 намагається захопити порт “Чорноморськ”