Фінляндія готується до боротьби з “зеленими чоловічками”

зелені чоловічки«Зелені чоловічки» захоплюють Крим. Березень 2014 р.
15 Липня 2017, 20:01

Влада Фінляндії отримала нові повноваження для боротьби з іноземними військовими без розпізнавальних знаків

Президент Саулі Нііністё закріпив своїм підписом зміни у відповідних законах і в Кримінальному кодексі. Зміни стосуються військових без знаків розрізнення і набули чинності сьогодні.

Завдяки нововведенням в законодавстві, фінська влада отримала розширені повноваження і зможе діяти більш ефективно у тих випадках, коли безпеці в країні загрожує група військових без розпізнавальних знаків.

Відповідно до закону, під групою військових без знаків розрізнення маються на увазі військові, які діють або прямо в інтересах іноземної держави, або від її імені, або за згодою цієї держави. Ці військові організовані, оснащені або озброєні.

Як повідомляє фінська державна телерадіокомпанія, закон забороняє таким групам в’їжджати до Фінляндії і знаходиться на території країни.  Порушення заборони каратиметься відповідно до Кримінального кодексу.

Місцева преса в зв’язку з цим згадує про так званих «зелених чоловічків». Термін «зелені чоловічки» виник три роки тому, коли одягнені в зелену форму російські військові без розпізнавальних знаків діяли в Україні під час анексії Криму і на Донбасі.

У міністерстві оборони метою змін називають забезпечення територіальної недоторканності Фінляндії, а також оновлення законодавства для того, щоб воно краще відповідало ситуації, що змінилася в світі, і давало можливість реагувати на нові загрози.

Додамо, що два роки тому на тлі погіршення відносин Росії і Заходу міністр оборони Фінляндії повідомив, що фінська армія готується до можливої ​​окупації Аландських островів в Балтійському морі. Міністр тоді не став прямо називати Росію як можливого агресора, проте заявив, що його відомство думає над тим, як захистити архіпелаг у разі появи там «зелених чоловічків».

Фінляндія готується до боротьби з “зеленими чоловічками”