Фахівці визначили найбільш ефективну рослину для виробництва біопалива

Фахівці визначили найбільш ефективну рослину для виробництва біопалива Поштівка
5 Серпня 2016, 14:23

В американському університеті штату Флорида вчені зробили відкриття, що яра культура сорго по своїм властивостям найкраще підходить для виробництва екологічно чистого біопалива. Вчені провели ряд досліджень, за результатами яких запропонували додатково генетично модифікувати культуру для посилення її генетичної стійкості до шкідливих бактерій і комах, інформують “Экономические известия”.

Злакова культура сорго чудово підходить в якості сировини для виробництва біопалива, яке з часом може стати альтернативою традиційному пальному, яке виробляється з вуглеводневої сировини.

На думку вчених, сорго не вимагає додаткового добрива і хімікатів, а також з однієї умовної одиниці засіяної площі можна отримати більше біопалива, ніж з інших рослин. До того ж, в інституті вирішили підвищити стійкість культури за допомогою генної інженерії. Так, сорго буде стійким до антракозу (грибкове захворювання рослин, що приводить до бурих плям на листках – ред.), а також до несприятливих погодних умов, зокрема до повеней. Наприклад, таку культуру можна буде вирощувати на територіях, де відбуваються часті розливи річок.

Раніше повідомлялося, що в Скриппсовському океанографічному інституті (штат Каліфорнія, США) проводять експеримент з переведення судів на 100% використання біопалива, в результаті якого буде зроблений розрахунок економічної ефективності застосування такого джерела енергії. Раніше повідомлялося, що американська авіакомпанія United Airlines почала випробування літака, паливом для якого служить суміш звичайного палива та біопалива. Авіалайнер вже здійснює польоти за маршрутом між Лос-Анджелесом і Сан-Франциско.

Фахівці визначили найбільш ефективну рослину для виробництва біопалива