Електронні сигарети провокують перехід до звичайних

Електронні сигарети провокують перехід до звичайних Поштівка
11 Листопада 2016, 12:20

Фахівці з Університету Південної Каліфорнії (США) з’ясували, що модний вейпінг часто пов’язаний з курінням звичайних сигарет. Є два варіанти цього взаємозв’язку. Деякі підлітки намагаються перейти з звичайних сигарет на «безневинні» електронні. Інші, навпаки, починають курити звичайні сигарети, поступово відмовляючись від вейпінга. Результати дослідження опубліковані в The JAMA Network Journals, коротко про них повідомляє Medical News Today.

Вчені провели дослідження серед старшокласників десяти державних середніх шкіл в Лос-Анджелесі в 2014-2015 роках. Серед опитаних підлітків 37% курили електронні сигарети. Дослідження проводилося в два етапи: на початку і наприкінці навчального року. В цілому для дослідження були зібрані дані більше трьох тисяч респондентів.

До кінця навчального року кількість курців звичайних сигарет значно зросла, в той же час було відзначено скорочення кількості вейперів. Причому число тих, хто почав курити звичайні сигарети, було прямо пов’язане з частотою куріння електронних сигарет в недавньому минулому: чим частіше підлітки курили електронні сигарети на початку навчального року, тим вищою ставала ймовірність переходу на звичайні сигарети через кілька місяців.

Багато підлітків, які палили на початку навчального року електронні пристрої, через півроку зізналися, що палять звичайні сигарети. 11,6% підлітків, які раніше часто курили електронні сигарети, почали час від часу палити звичайні сигарети. Ще 19,9% підлітків зізналися, що палять звичайні сигарети досить часто. Переважна більшість підлітків (98,5%), які жодного разу не пробували вейпінг, до кінця року так і не почала палити.

Незважаючи на те, що багато підлітків розраховували за допомогою електронних сигарет кинути палити, дослідники не зафіксували подібних прикладів. Всупереч поширеній думці, електронні сигарети небезпечні. Вони виділяють ряд небезпечних токсинів і канцерогенів.