Електронна валюта може спричинити економічну революцію

8 Листопада 2016, 01:27

Попит на криптовалюту біткоін продовжує зростати. Останні кілька днів фіксуються світові рекордні обсяги торгів з цією електронною валютою (47 млн ​​ВТС). Цього разу йдеться про Азію, а точніше про Китай.

Справа в активності китайських бірж. Інвестори з КНР, спостерігаючи за падінням юаня, вкладають гроші в більш стабільні активи.

Так, юань подешевшав майже на півтори відсотки, а біткоін виріс в ціні і досяг найвищого показника за останні чотири місяці (742,6 долара). До того ж, якщо китайські інвестори вкладаються в біткоіни, то можуть вільно виводити гроші з країни і вкладати їх офшори.

Довідка.

Біткоін (англ. Bitcoin) — електронна валюта з відкритим кодом, або криптовалюта, концепт якої був озвучений 2008 року Сатосі Накамото, і представлений ним 2009 року.

Ця валюта повністю децентралізована, дозволяє здійснювати розрахунки по усьому світу, при цьому комісія за переводи або дуже низька, або відсутня. Мережу, яка підтримує функціонування системи біткоін, утворюють люди, учасники, які мають на своєму комп’ютері спеціальну програму. В цій мережі передача інформації здійснюється від програми до програми, а інтернет відіграє роль транспортної системи.

Для скорочення замість слова “біткоін” часто пишуть абревіатуру латинськими буквами BTC. Такий запис схожий на коди валют, однак подібний код міжнародним стандартом ISO 4217 біткоіну поки не присвоєно.