Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ

Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ Поштівка
20 Серпня 2016, 14:50

Зниження стартової ціни на одеський припортовий завод ставить під великий сумнів саму доцільність його якнайшвидшої приватизації. До такого висновку прийшли багато економічних експертів.

Так, на думку експерта Дмитра Марунича, якщо інформація про зниження вартості ОПЗ удвічі, озвучена керівником Фонду держмайна України Ігорем Білоусом вірна, то виходить, що підприємство можуть продати за смішну ціну:

«… Це унікальне українське підприємство може піти з молотка за все за якісь 260 мільйонів доларів. Це абсолютно смішна ціна за таке унікальне виробництво! ».

На його переконання, в такому випадку приватизацію ОПЗ взагалі варто було б відкласти до загального поліпшення економічної ситуації. Тим більше, що це не вирішить проблеми бюджету:

«… 260 мільйонів доларів дірку в бюджеті все одно не закриє!»

Цю ідею в цілому розділяє і інший відомий економіст Геннадій Рябцев. На його переконання, всі останні скандали навколо підприємства, зокрема, арешт двох представників керівництва підприємства – Сергія Переломи і Миколи Щурікова, мають на меті створити скандальну атмосферу навколо ОПЗ, відлякати серйозних іноземних інвесторів і, підвівши підприємство до банкрутства, отримати можливості «прихватизувати» це найперспективніший виробництво, т.с. задешево.

Нагадаємо, що, коли ОПЗ готували до першого приватизаційного тендеру в 2008-2009 роках, експерти оцінювали його кінцеву вартість майже в 1 мільярд доларів.

Олександр МИХАЙЛОВ, “Слово”

Експерти сумніваються в необхідності продажу ОПЗ