Дитячий плач впливає на мозок дорослих

Дитячий плач впливає на мозок дорослих Поштівка
26 Травня 2016, 09:50

Виявляється, дитячий плач негативно позначається на роботі головного мозку. Страждають від нього не тільки батьки, а й ті, у кого немає дітей.

Дослідники з Університету Торонто провели дослідження, в якому учасникам пропонувалося виконати ряд інтелектуальних тестів і паралельно слухати записи дитячого плачу або сміху.

Учасники проходили випробування, в основі якого лежав тест Струпа, в якому потрібно говорити назви кольорів, написані різними кольорами. В ході тестування кожен доброволець проходив електроенцефалограму. Виявилося, що звуки дитячого плачу сильніше відволікали учасників від завдання, знижуючи рівень їхньої уваги. Під плач люди виконували завдання набагато повільніше.

Загалом, дитячий плач знижує уважність дорослих, причому незалежно від того, чи є вони батьками цієї дитини, чи сторонніми людьми.

Крім того, плач викликав когнітивний конфлікт, який виражався в тому, що одночасно було необхідно реагувати на дитину, що плаче, а також виконувати завдання. Джоанна Дудек пояснює, що батькам постійно доводиться одночасно справлятися з кількома завданнями. Поступово вони вчаться вирішувати і вибирати, яке із завдань є пріоритетним і чи варто негайно реагувати на плач.

Дитячий плач впливає на мозок дорослих