Директор ЦРУ пообіцяв «зробити боляче» Росії

mike pompeoДиректор ЦРУ Майк Помпео
28 Липня 2017, 12:08

Директора ЦРУ непокоїть нарощування РФ ядерних сил, а також випробування звичайних озброєнь під час регіональних конфліктів

Розвідувальні структури США перебудувалися на виконання нової стратегічної задачі: нейтралізацію російської агресії в усіх її проявах. Про це повідомив директор ЦРУ Майк Помпео, який очолив відомство за президентства Дональда Трампа, в інтерв’ю газеті Washington Free Beacon.

Характеризуючи російські «операції впливу» Помпео визнав, що для Америки це виклик, інтенсивність якого не ослабне в найближчі роки. «Ми досі маємо справу із загрозою з боку росіян: або активні заходи, або пропаганда, або спроби сформувати світову громадську думку через безліч способів», – прокоментував він.

Головний розвідник країни вказав на рішучість Вашингтона придушити войовничі акції Москви. «Ця загроза буде постійною. Наш обов’язок – давати відсіч, розгромити її, діяти, щоб зробити їм боляче, щоб вони урізали масштаб своїх дій», – заявив глава ЦРУ.

Відповідаючи на запитання про пріоритет довгострокових загроз, він поставив Росію на один рівень з Китаєм і Іраном, проте, в кінцевому підсумку, зупинився на КНР. Як аргумент він навів економічну міць цієї країни, якій, на його думку, немає у Російській Федерації, що живе тільки завдяки нафтовим ресурсам.

Іншим аспектом російської політики, який його турбує, стало нарощування ядерних сил, а також випробовування звичайних озброєнь під час регіональних конфліктів в Афганістані, Сирії та інших гарячих точках планети. На думку Помпео, Росії отримала шанс застосувати військово-морський флот і армію, провести комбіновані операції, використовувати крилаті ракети.

«І тому вони будуть краще підготовлені в разі, якщо ми будемо залучені в сценарій, коли стримування не спрацює, будь то в Східній Європі або десь ще», – зауважив чиновник.

Торкнувся він і проблеми гібридної агресії без відкритого застосування військової машини. У відповідь загрозу РФ та інших противників ЦРУ розвиває техніку ведення розвідувальних операцій.

«Наша першочергова місія – це зовнішня розвідка», – сказав Помпео, додавши, що це «виходить у нашого управління дуже добре, коли йому дозволяють це робити. А президент збирається дозволити нас цим займатися».