Два американських центи продали за 870 тис. доларів

Два американських центи продали за 870 тис. доларів Поштівка
11 Серпня 2016, 13:10

У середу, 10 серпня, на аукціоні в Анахаймі (штат Каліфорнія) були продані дві монети номіналом 1 цент 1792 року випуску. Остаточна вартість лотів склала $869,500.

Пробний цент 1792 року – одна з семи наявних монет, відомих як “Birch Cent” (“Березовий цент”) – була продана за $517,000. На аверсі мідної монети зображена жінка з розвіяним волоссям, яка символізує Свободу, і гасло “Свобода – батько науки й промисловості”.

Іншим лотом стала монета номіналом в один цент, відома як  “Silver Centre” (“Срібний центр”). Вона пішла з молотка за $352,500. Викарбувана Монетним двором США в 1792 році, ця монета є однією з небагатьох збережених. Центр мідної монети був виконаний зі срібла, щоб привести вагу платіжних засобів у відповідність до вимог Монетного двору. Згодом було вирішено, що такі центи занадто великі та важкі для повсякденного використання.

Імена покупців не розголошуються.

“Ці дві монети були продані більш ніж у 43 мільйони разів дорожче за їх номінальну вартість”, – зазначив прес-секретар аукціону Heritage Ерік Бредлі. За його словами, монети мають історичне значення, що виходить за рамки їх колекційної цінності, оскільки відбивають “перехід в американській історії від колоній до нової республіки”. “Вони були розроблені й придумані батьками-засновниками США, які намагалися дистанціюватися від британського карбування і британського правління”, – сказав Бредлі.

bublbe.com

Два американських центи продали за 870 тис. доларів