Другий в світі виробник горілки оголосив про банкрутство

Рустам Таріко
9 Січня 2017, 14:08

Алкогольний холдинг Рустама Таріко Roust Corporation заявив про банкрутство

Алкогольний холдинг Рустама Таріко Roust Corporation звернувся до суду Нью-Йорка з проханням про захист від кредиторів відповідно до статті 11 Кодексу законів про банкрутство США. Як говориться в картці Roust Corp. на сайті Bloomberg і в даних PacerMonitor, відповідна заява була подана 30 грудня 2016 року.

Як уточнюється в публікації Law360 від 3 січня 2017 року, корпорація в рамках справи має намір реструктурувати заборгованість на суму $ 1,14 млрд. Як пояснив глава Roust Гранд Вінтертон, труднощі з виплатою боргу утворилися в тому числі через економічний спад у Польщі, Росії, Казахстані та Україні, а також труднощі з фінансуванням в банках РФ і забороною на поставки російської продукції в Україну (через що бізнес корпорації в цій країні скоротився на 90%).

Вінтертон зазначив, що в ході переговорів з кредиторами Roust вдалося домовитися про реструктуризацію 90% позик і близько двох третин конвертованих облігацій. Керівник Roust вказав, що «позитивний розвиток корпорації був затьмарений макроекономічними факторами».

Roust Corporation, за власними даними, є другим за величиною виробником горілки в світі і найбільшим дистриб’ютором алкоголю в Центральній і Східній Європі. На Росії він має контракти на продаж віскі Bushmills, коньяку Remy Martin, джину Hendrick’s та інших. У числі алкогольних брендів холдингу, серед інших, – «Зелена марка», «Парламент», «Журавлі», а також Zubrówka.

Раніше всі зазначені бренди належали польській Central European Distribution Corporation (CEDC), яка була викуплена холдингом Таріко в середині 2013 року. Незадовго до угоди CEDC також попросила захисту від кредиторів в американському суді, а потім погодилася реструктуризувати заборгованість, що перевищила $ 1 млрд.

Горілчаний бренд «Русский стандарт», що також належить Таріко, в Roust Corporation не входить. У листопаді 2016 року повідомлялося, що бізнесмен може провести IPO (первинне розміщення акцій) Roust протягом найближчих двох років після інтеграції «Російського стандарту» в холдинг. Така інтеграція відбудеться в рамках реструктуризації боргу Roust і докапіталізації корпорації більш ніж на $ 500 млн.

Другий в світі виробник горілки оголосив про банкрутство