Дослідники навчилися визначати IQ по аватарці на Facebook

Дослідники навчилися визначати IQ по аватарці на Facebook Поштівка
13 Липня 2016, 09:56

Дослідники з Кембриджського університету розробили алгоритм, здатний визначити IQ користувача Facebook за фотографією його профілю.

Алгоритм враховує не тільки вираз обличчя користувача, але також і інші фактори, наприклад, позу людини, одяг і присутність інших людей на знімку. У дослідженні взяли участь 1.122 користувача Facebook, які попередньо пройшли тест на IQ. Як з’ясувалося, найчастіше люди невірно асоціюють ті чи інші деталі знімка з інтелектуальним рівнем людини, передає “Газета.ру”.

Дослідники навчили алгоритм вгадувати інтелект людини по фотографії профілю і передбачити рівень інтелекту, яким наділяють його інші люди, спираючись на фотографію людини. Творці алгоритму сподіваються, що їх дослідження допоможе людям краще презентувати себе онлайн.

За результатами дослідження, на «ідеальному» знімку, що корелює з високим рівнем IQ, людина повинна бути одна, її обличчя в фокусі, а фон – лаконічний і без зайвих деталей. Крім того, у користувачів Facebook з високим IQ на знімках частіше з’являється зелений колір і рідше – рожевий, фіолетовий і червоний.

Дослідники навчилися визначати IQ по аватарці на Facebook