Domino’s Pizza почне розвозити піцу в Німеччині за допомогою роботів

29 Березня 2017, 19:15

Domino’s Pizza домовилася з компанією Starship Technologies, щоб вже влітку почати доставку піци за допомогою роботів.

Поки угода стосується тільки ресторанів в німецькому Гамбурзі, проте, якщо ідея буде користуватися попитом, машини-кур’єри з’являться в Нідерландах та інших країнах Європи.

Шестиколесні роботи Starship Technologies, схожі на місяцеходи, важать близько 18 кілограмів, розвивають швидкість до шести кілометрів на годину і працюють в радіусі близько 1,5 кілометрів.

Робот працює в автономному режимі до 30 хвилин і може перевозити до 18 кілограм вантажу. За кількома машинами спостерігає один оператор, проте робот може самостійно переходити дорогу, об’їжджати перешкоди і орієнтуватися на місцевості за допомогою GPS. Поки машини не можуть підніматися по сходах або ескалаторах.

Покупці можуть простежити за рухом робота через додаток на смартфоні. Закритий відсік з піцою відкриється, коли користувач введе код доставки. Після завершення замовлення робот самостійно повернеться на базу для підзарядки батареї.

Starship Technologies заснована двома співзасновниками Skype в 2015 році. Вони мають намір конкурувати в створенні роботів c іншими виробниками, в тому числі з Boston Dynamics. Кожна машина коштує кілька тисяч доларів, тому Domino’s Pizza домовилася про партнерство з компанією для доставки їжі.

Тестовий зразок робота-доставщика Domino’s Pizza представила в березні 2016 року. Він самостійно знаходить будинок замовника, розвиває швидкість до 20 кілометрів на годину і рухається тільки по велосипедних доріжках і тротуарах.

Крім того, Domino’s Pizza заявляла про плани запустити доставку піци безпілотниками в Новій Зеландії. А в Великобританії компанія вже здійснювала доставку їжі на каное.

Джерело:

TJ