Дохідність вирощування енергетичної верби – більше 30%

energetichna-verba
11 Березня 2018, 13:19

Енергетична верба – шлях до незалежної енергетики та стабільного бізнесу, до того ж це економічно вигідно. Таку думку висловив Севастян Трушевский директор з розвитку ТОВ «УКРААГРОЕНЕРГО» під час виступу на семінарі про енергетичні культури в рамках міжнародної агропромислової виставки 21 лютого.

Нагадаємо, що серед усіх відновлюваних джерел енергії саме біоенергетика має найбільший потенціал.

Ми прийшли до абсолютно простого рішення – закладати власні плантації енергетичної верби. Питання – чи було воно вірним? Сьогодні пройшло вже 4 роки, в нас є досвід, успіхи. Динаміка цін на тверде біопаливо значно зросла. З 2015 року і на сьогоднішній день ми бачимо, що ціна пилети виросла більш ніж в 2 рази. Внутрішня норма доходності вирощування енергетичної верби вище 30%. Хочу підкреслити , що на наших плантаціях ми використовуємо виключно шведські сорти енергетичної верби, оскільки вони є високоефективними, – розповідає Севастян.

Українська компанія володіє власним Центром вирощування енергетичної верби – сучасним інноваційним простором з вирощування енергетичних рослин. Важливо те, що інвестиції повністю окупаються під час збору другого врожаю – 1000 євро становить середня вартість закладення 1 га, також 1 га плантації енергетичної верби = 20 т біомаси в рік = 4,5 тис.м3 природного газу = 36 Гкал.