Додон розповів про стосунки з Україною в разі його обрання президентом Молдови

Додон розповів про стосунки з Україною в разі його обрання президентом Молдови ПоштівкаІгор Додон
2 Листопада 2016, 12:00

Кандидат у президенти Молдови від Партії соціалістів Ігор Додон заявив, що в разі його обрання країна буде підтримувати добрі стосунки з Україною.

Про це він сказав в інтерв’ю молдавському редакції радіостанції “Вільна Європа”.

“Хороші стосунки із сусідами обов’язкові. І я обіцяю, що як президент буду виступати за гарне партнерство з нашими сусідами. З Україною у нас будуть найкращі стосунки. У нас багато спільних проблем, які нам доведеться вирішувати. Я багато років був співголовою молдавско-української міжурядової комісії, чудово знаю загальний порядок денний двосторонніх стосунків. Є проблеми і з демаркацією кордону, і багато-багато інших, які необхідно вирішувати – і які будуть вирішені”, – сказав він.

Також кандидат у президенти Молдови прокоментував свою заяву про те, що анексія півостову Крим належить Російській Федерації.

“Де-факто, Крим зараз є частиною Російської Федерації, юридично цей факт не визнаний Заходом і більшістю країн. І я не знаю, чи буде визнаний у доступному для огляду майбутньому. Як діятиме Додон-президент – визнає чи ні? Тут занадто багато ризиків. У нас є Придністров’я. І я не думаю, що ми можемо собі дозволити якісь помилки в цьому напрямку, не викликаючи проблем із придністровським регіоном. Але фактично, зараз Крим є частиною Російської Федерації. Юридично це ніким не визнане, включаючи і Республіку Молдова”, – зазначив Додон.

Також він закликав до розвитку добрих стосунків із Росією.

“Так, я виступаю за стратегічне партнерство і хороші стосунки з Російською Федерацією. Чому? Тому що ми потребуємо російського ринку, тому що необхідно вирішувати проблеми мігрантів, яких у Росії – сотні тисяч”, – повідомив Додон.

Раніше Додон відзначився заявою що “Крим належить РФ”.

Додон розповів про стосунки з Україною в разі його обрання президентом Молдови