Додаток для смартфонів допоможе багатьом, хто страждає діабетом

10 Липня 2017, 16:46

У Великобританії розробили додаток для смартфонів, який може безболісно вимірювати рівні глюкози в крові без проколювання шкіри.

Про це повідомляє видання Еxpress.

Додаток Epic Health, який готується пройти клінічні випробування в Великобританії найближчими місяцями, замінює потребу діабетиків колоти пальці кілька разів на день, щоб визначити рівень цукру в крові.

Щоб запустити програму, яка підходить для діабетиків 1 і 2 типу, потрібно помістити кінчик пальця поверх об’єктива камери на смартфоні і зробити серію зображень крупним планом, які передають інформацію про частоту серцевих скорочень, температуру, артеріальний тиск користувача і насичення крові киснем.

Читайте: Вживання деяких фруктів захищає від діабету

Зазначається, що програма була розроблена з використанням лазерних технологій і сенсорних прокладок, щоб уникнути використання голок, проте більшості може знадобитися супроводжуючий гаджет для інтерпретації результатів.

Крім того, як стверджують розробники програми, справжнім проривом додатку є його здатність вимірювати рівні резистентності до інсуліну – ключовий спосіб визначити, чи перебуває хтось у переддіабетичному стані. Він робить це, вимірюючи зміну пульсу пацієнта, який пов’язаний із концентрацією глюкози в крові.

Читайте: Названо кращий спосіб профілактики діабету другого типу

На думку експертів, це дозволить комусь змінити свій спосіб життя, щоб уникнути розвитку повномасштабного діабету другого типу.

“Перспектива неінвазивного додатку, який контролює рівні глюкози в крові без краплі крові і навіть без супутніх технологій, є захоплюючою”, – сказав доктор Ден Ховарт із Diabetes UK.

Зазначається, що додаток, який перебуває в розробці протягом трьох років, буде доступний для безкоштовного скачування до кінця року.

Як раніше повідомляла Поштівка, знайдено найпростіший спосіб знизити ризик захворювання на діабет

Додаток для смартфонів допоможе багатьом, хто страждає діабетом