ДНР/ЛНР вербують дітей та використовують їх у якості «живого щита»

ДНР/ЛНР вербують дітей та використовують їх у якості «живого щита» ПоштівкаДерждепартамент США оцінив ситуацію з торгівлею людьми в Україні
1 Липня 2016, 11:49

Бойовики самопроголошених Донецької і Луганської «народних республік» вербують у свої ряди дітей та використовують їх у якості “живого щита”. Про це йдеться у щорічному звіті Держдепартаменту США про ситуацію з торгівлею людьми в світі, повідомляє “РБК-Україна“.

У доповіді посилаються на дані різних джерел, у тому числі на Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні, які підтверджують, що діти у віці 15 років продовжують приймати участь в бойових діях на стороні проросійських бойовиків. Крім того, в доповіді відзначають, що на Донбасі діти віком 15-17 років залучаються до воєнізованих груп, де навчаються застосовувати зброю. Тим, хто досягає успіху в навчанні, пропонують формувати власну «розвідку» і диверсійні групи.

Також Держдеп посилається на джерело в уряді України, яке повідомило, що на Донбасі існує дитячий батальйон. До його складу входять діти у віці 12 років, а навчання проводить бойовики з «батальйону» Святого Георгія Побідоносця. Набір дітей здійснюється на непідконтрольних уряду України територіях.

«Проросійські сепаратисти також продовжують використовувати дітей в якості інформаторів і «живого щита», – йдеться у звіті.

Окрему увагу в звіті Держдепу присвячено ситуації в підконтрольних Україні регіонах. Зокрема, автори констатують, що Україна є джерелом, країною транзиту і призначення для чоловіків, жінок і дітей, які піддаються трудовому та сексуальному рабству. Причому українці експлуатуються у своїй країні, а також у Росії, Польщі, Туреччині, США та інших частинах Європи, Центральної Азії та на Близькому Сході.

Згідно зі звітом, від 82 тис. до 200 тис. українських дітей, які перебувають у державних притулках, особливо уразливі для торгівлі людьми. Зокрема, зафіксовано факти, коли в залученні дітей до трудового та сексуального рабства беруть участь посадові особи держустанов та дитячих будинків.

ДНР/ЛНР вербують дітей та використовують їх у якості «живого щита»