Для завершення війни потрібно провести переговорний процес на основі Будапештського меморандуму

Юлія Тимошенко
20 Жовтня 2018, 21:30

Лідер партії ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила, що Мінські угоди не дали результату, тому що формат і учасники переговорів обрані неправильно, і для завершення війни потрібно використовувати можливості Будапештського меморандуму.

Як повідомляє в суботу прес-служба партії “Батьківщина”, Ю.Тимошенко під час зустрічі з інтелектуальними та громадськими колами м.Кривий Ріг Дніпропетровської області зазначила, що “речі треба називати своїми іменами”: війна – це війна, частина території України є окупованою , а Крим – анексований Росією.

За її словами, Мінські угоди за 4,5 року не дали результату, адже “формат переговорів і учасники переговорів обрані неправильно”.

“Нам потрібна сильна армія, але для завершення війни слід провести правильний переговорний процес на базі Будапештського меморандуму”, – пояснила Ю.Тимошенко.

Політик обурена діями Головнокомандувача з дипломатичною освітою, який не використовує можливості Будапештського меморандуму – “гарантійного документа для України”.

“Чому цей гарантійний документ взагалі викреслено з дипломатичних переговорів? І чому за 4,5 року всіх, хто давав гарантії України на рівні президентів, канцлерів і прем’єрів, не посадили за стіл переговорів і не запитали: “Як вони збираються виконувати гарантії, які вони дали?”- зауважила лідер “Батьківщини”.

Ю.Тимошенко запевнила, що нова влада після президентських виборів побудує правильний формат переговорів.

Зупинити другу війну – внутрішню – на думку Ю.Тимошенко, зможе “Новий економічний курс”, який забезпечить стабільність гривні, приборкає інфляцію, суттєво зменшить тарифи і податки, введе кредити за європейськими ставками.