Девальвація гривні не пов’язана з націоналізацією “ПриватБанку”, – Чурій

30 Грудня 2016, 09:40

Девальваційний тиск на курс гривні на поточному тижні не пов’язаний з переходом “ПриватБанку” у державну власність, а як і раніше зумовлений ситуативним зростанням попиту на іноземну валюту.

Про це йдеться в коментарі заступника голови Національного банку України Олега Чурія, розміщеному на сайті установи.

“Девальваційний тиск на курс гривні цього тижня не пов’язаний з переходом ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” у державну власність. Твердження, що відтік депозитів з банку провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності”, – зазначив Чурій.

За його словами, приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відтік депозитів фізичних осіб з ПАТ КБ “ПриватБанк” з 19 грудня, на готівковому валютному ринку продаж валюти населення продовжує перевищувати її купівлю, а підтримання ліквідності в обсязі 25 млрд грн, яку НБУ минулого тижня надав “ПриватБанк”, було частково спрямовано на покриття відтоків за депозитами, а також на виконання банком нормативу обов’язкового резервування.

“Загалом фундаментальних передумов для коливань курсу гривні немає – ринкові чинники зараз є сприятливими для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон’юнктура на світовому ринку чорних металів та залізної руди”, – підкреслив Чурій.

За його словами, сьогодні на міжбанківському валютному ринку спостерігається тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту. “З одного боку, пропозиція валюти стримує наявність гривневої ліквідності і, відповідно, відсутність необхідності продавати валютну виручку компаній-експортерів, які протягом минулого та поточного тижня отримали відшкодування ПДВ на суму 12,5 млрд грн. З іншого боку, істотно зріс попит на іноземну валюту з боку учасників ринку, викликаний необхідністю компаній робити платежі за кредитами в іноземній валюті в кінці року”, – пояснив Чурій.

Як повідомлялося, раніше НБУ з метою згладжування надмірного зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку, обумовленого одержанням компаніями-експортерами відшкодування ПДВ, оголосив аукціон з продажу до 100 млн дол.

Нагадаємо, 18 грудня уряд націоналізував ПАТ “ПриватБанк”. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій “ПриватБанку: Мінфін придбав 100% акцій за одну гривню. Прийняте рішення пояснили необхідністю, оскільки банк перебував у складному становищі. Міжнародні фінансові інститути підтримали це рішення.

А тим часом Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс гривні щодо іноземних валют на п’ятницю, 30 грудня.

Так, курс долара виріс на 30 коп. – до 27,19 грн.

Євровалюта зміцнилася на 45 коп. – до 28,42 грн.

Курс російського рубля встановлено на рівні 0,451 грн.

Джерело:

112.ua

Девальвація гривні не пов’язана з націоналізацією “ПриватБанку”, – Чурій