Детективи НАБУ провели 16 обшуків у справі про розкрадання в Укрнафті

2 Лютого 2017, 10:50

Детективи Національного антикорупційного бюро України 1 лютого провели 16 обшуків у різних містах України у справі про розкрадання майна Укрнафти (50% + 1 акцій компанії належить НАК Нафтогаз України).

Слідчі дії проводилися за фактом заволодіння нафтою компанії на загальну суму понад 7,7 млрд грн, повідомляє прес-служба НАБУ.

Співробітники Бюро встановили, що з березня по жовтень 2015 року посадові особи низки підприємств, діючи за попередньою змовою спільно з посадовими особами ПАТ Укрнафта, заволоділи майном цієї компанії в особливо великому розмірі.

За версією слідства, злочинний намір полягав у наступному: після аукціонів, які відбувалися без забезпечення справедливої конкуренції, Укрнафта реалізувало кільком “переможцям” нафту та іншу продукцію згідно з укладеними з ними договорами за заниженою вартістю.

Надалі компанія уклала додаткові угоди, якими були відстрочені виплати за раніше поставлену нафту на декілька років. В результаті таких дій досі розрахунок з Укрнафтою за поставлену продукцію так і не проведено. За підсумками цієї схеми державі завдано збитків на суму 7 млрд 744 млн 637 тис. крн.

Дії зловмисників кваліфікуються за ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Раніше господарський суд Харківської області зобов’язав компанію бізнесмена Ігоря Коломойського Гарант-УТН компенсувати Укрнафті 648,657 мільйонів гривень боргу.

Джерело:

НВ

Детективи НАБУ провели 16 обшуків у справі про розкрадання в Укрнафті