Держдума РФ обмежила перекази грошей в Україну

22 Березня 2017, 14:13

Російська Держдума прийняла в третьому читанні закон, який обмежує грошові перекази з РФ в Україну за допомогою іноземних платіжних систем.

Згідно з поправками, якщо в Україні заборонять російські платіжні системи, то переказ грошей туди буде можливий тільки в тому випадку, якщо інший оператор платіжної системи прямо чи посередньо контролюється Росією. Ці правила поширюються на перекази без відкриття банківського рахунку.

Закон набуде чинності через 30 днів після дня його офіційного опублікування. Документ спрямований на усунення негативних наслідків заборони на діяльність російських платіжних систем на території України, зазначає автор закону в пояснювальній записці.

Російські парламентарії сподіваються, що новий закон під назвою “Про внесення зміни до закону “Про національну платіжну систему” усуне негативні наслідки заборони діяльності платіжних РФ систем на території України.

У жовтні минулого року Україна розширила санкції щодо Росії, заборонивши діяльність на своїй території низки російських платіжних систем.

Під санкції потрапили Золота корона, Юністрім, Міжнародні грошові перекази Лідер, Anelik, Blizko, а також платіжна система Сбербанку Колібрі.

Що змінює закон

Тепер у разі введення іноземною державою заборон щодо російських платіжних систем перекази грошей через кордон без відкриття банківського рахунку будуть можливі лише за умови, що оператор платіжної системи та оператори послуг платіжної інфраструктури прямо або побічно контролюються Росією.

Банк Росії повинен буде розміщувати на своєму офіційному сайті відомості про введення іноземними державами заборон щодо платіжних систем, оператори яких зареєстровані Центральним банком.

Передбачені законом обмеження будуть застосовуватися з дня розміщення регулятором таких відомостей.

Санкції проти російських банків

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко 16 березня ввів в дію рішення РНБО про застосування санкцій до банків з російським капіталом.

Під санкції, що вводяться на один рік, потрапляли: Сбербанк, ВиЭс Банк, Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк, ВТБ Банк, БМ Банк.

Санкції передбачають заборону виводити капітал вищевказаними юрособами за межі України на користь пов’язаних з ними осіб.

За даними Нацбанку, українські “дочки” російських банків мають 36 мільярдів гривень зобов’язань перед фізичними та юридичними особами України.

Джерело:

Корреспондент.net