Датський школяр випадково знайшов німецький літак Me-109 часів Другої світової війни

9 Березня 2017, 17:37

Датський школяр Даніель Крістіансен з міста Біркельсе, що в Північній Ютландії, знайшов уламки німецького літака Ме-109 часів Другої світової війни з останками пілота, повідомляє The Local.

Зокрема, прадід Крістіансена часто розповідав історію про німецький літак, який впав в полі за сімейною фермою у часи Другої світової війни.

“Коли моєму синові Даніелю нещодавно дали домашнє завдання про Другу світову війну, я жартома сказав йому вийти і знайти літак, який, імовірно, розбився в полі”, – сказав батько хлопчика Клаус.

Школяр з батьком одразу ж вирушили на поле з металошукачем – спочатку просто для задоволення, так як Крістіансен вважав, що уламки давно вже знайдені. Однак, під час “прогулянки” батько і син почали знаходити фрагменти літака.

А після того, як були виявлені останки пілота, його документи, а також авіабомби, Крістіансени сповістили про свою знахідку владу. На місце розкопок прибула поліція, експерти зі знешкодження бомб, а також представники посольства Німеччини.

Зокрема, Крістіансени знайшли винищувач Messerschmidt Bf-109, ця модель широко використовувалася Люфтваффе під час Другої світової війни.

Цей Messerschmitt був наймасовішим літаком Німеччини протягом усієї війни, а також наймасовішим винищувачем в історії авіації. В даний час на місці розкопок працюють підривники, щоб з’ясувати, чи залишилися серед уламків не розірвані боєприпаси.

Куратор місцевого історичного музею Торбен Сараув, що приєднався до досліджень, впевнений, що особисті речі та останки пілота, знайдені при розкопках, незабаром допоможуть його колегам визначити особу загиблого льотчика. «Ми знайшли документи льотчика, і я думаю, у нас є його ім’я», – сказав він. Історик припустив, що літак летів з німецької тренувальної бази, що знаходилася неподалік в місті Ольборг.

Серед особистих речей льотчика був знайдений гаманець, в якому знаходились кілька датських монет, цигарковий папір і три презерватива.

Крім того, було виявлено кілька продуктових талонів, які видавалися в німецькій їдальні на авіабазі в Ольборзі. Також серед особистих речей було знайдено книги.

«Це досить незвичайна знахідка», – каже куратор музею. За його словами, вперше німецький військовий літак знайдений подібним чином на території Данії. В даний час всі уламки перевезені і зберігаються в музеї.

“На щастя, моєму синові зараз є про що писати у його завданні. Сьогодні йому дали вихідний день, щоб він міг спостерігати за роботою співробітників поліції і людей, які вивозять бомби. Це дуже цікаво для всіх нас”, – сказав Крістіансен.

Джерело:

НВ, Газета