Данські вчені розкодували мову китів

Данські вчені розкодували мову китів ПоштівкаДослідники вважають, що таким чином кашалоти обмінюються важливою інформацією
2 Липня 2016, 10:00

Підсумки експерименту вразили навіть самих датських зоологів, оскільки з’ясувалося, що спілкування китів схоже зі спілкуванням між людьми в соціумі. Для успішного проведення експерименту на тілах семи кашалотів, що мешкають поблизу Азорських островів, були закріплені спеціальні записуючі пристрої, передає «Телеграф».

Таким чином, за допомогою даних пристроїв зоологи зафіксували клацаючі звуки – коди, які потім і розшифрували. Всього було зафіксовано 21 випадок звукових кодів за допомогою яких відбувається розмова в китовому співтоваристві.

Однак вчені акцентують особливу увагу на більш частому повторенні деяких комбінацій, що, по суті, вважається унікальною здатністю. Наприклад, одна з розмов, яку можна розкласти на п’ять рівних за розміром звуки, повторювалася 288 разів у виконання чотирьох китів.

Даний факт дає можливість датським зоологам дійти до висновку, що це не просто комбінація звукових кодів – а особлива до цього часу невивчена мова комунікації китів.

Данські вчені розкодували мову китів