Читання книг продовжує життя

Читання книг продовжує життя Поштівка
11 Серпня 2016, 11:45

На думку вчених, найдоступніший рецепт довголіття – читання. Фахівці з’ясували, що люди похилого віку, які активно читають книги, живуть довше за своїх однолітків.

Читання здатне продовжити життя незалежно від статі, фінансового благополуччя, рівня освіти і медичного обслуговування. Таку заяву зробила вчені з Єльського університету (США), проаналізувавши дані про 3635 людей віком за 50 років. Дослідження показало, що найбільше книг читають жінки з вищою освітою і високими доходами.

Як виявилося, люди, які проводять за книгою більше трьох з половиною годин в тиждень, на 23% менше схильні до ризику передчасної смерті в порівнянні з нечитабельними людьми. Це показали спостереження, що тривали протягом 12 років.

Що стосується літніх людей, які читають пенсіонери в середньому жили майже на два роки довше своїх нечитаючих однолітків.

Книги виявилися набагато кориснішими для здоров’я, ніж газети і журнали. Проте періодична преса також має легкий «омолоджуючий» ефект. За словами вчених, навіть півгодини читання в день можуть сприятливо позначитися на тривалості життя.