- Поштівка - https://poshtivka.org -

Чотири звички, які «програмують» мозок на щастя

Щастя – це навичка, якій можна навчитися, стверджує автор книги «Емоційне життя вашого мозку» Річард Девідсон. Якщо вам не пощастило народитися зі «щасливим» мозком, тобто з вмінням сприймати все у позитивному світлі, то цьому можна навчитися. Американська журналістка Джессіка Стіллман наводить чотири навички, представлені у книзі Девідсона, які «заряджають» мозок і програмують на те, щоб бути щасливими, розповідає «ТСН.UA».

1. Гнучкість

Гнучкість – це швидкість, з якою ви відновлюєтеся після неприємної ситуації. Вона вкорінена в мозку, і її можна виміряти за тим, скільки часу знадобиться деяким нейронним ланцюгам, щоб повернутися в звичне положення.

З усіх навичок, що допомагають стати щасливішими, оволодіти цією найскладніше. Недавні дослідження показали, що вам знадобиться на це 6000–7000 годин практики.

2. Позитивний погляд на життя

Це вміння бачити хороше в людях і насолоджуватися позитивним досвідом. На це потрібно набагато менше часу, ніж на те, щоб натренувати гнучкість. Посилені тренування справлять ефект на ваш мозок всього за сім годин практики.

3.Уважність

Розсіяний мозок не може бути щасливим. В одному з досліджень смартфони використовувалися для того, щоб спостерігати за повсякденним життям великої групи дорослих американців. Їх періодично запитували, чи сфокусовані вони на тому, що роблять, а також про те, чи відчувають вони себе щасливими. Виявилося, що дорослі не приділяють уваги тому, що роблять, приблизно 47% свого життя, і це має негативний вплив на їх рівень щастя.

4.Щедрість

Прості акти доброти роблять щасливішим не тільки інших людей, але й тих, хто цю доброту виявляє.

Головна ж ідея в тому, що ви можете контролювати свій розум. Деяким це дається складніше, ніж іншим. Але навіть якщо ви не відчуваєте себе щасливим, ви можете змінити ситуацію, якщо докладете до цього чималих зусиль.