Чорний гумор свідчить про високий інтелект, – дослідження

1 Лютого 2017, 10:51

Австрійські вчені провели невелике дослідження, результати якого показали, що чорний гумор може свідчити про виcокий інтелект у людини.

Представники Медичного університету Відня в Австрії заявили, що окрім вищого рівня IQ, люди, які використовують у житті чорний гумор, чи просто його розуміють, менш схильні до агресії та поганого настрою.

Так, для нового досліду було залучено 156 добровольців, серед яких були як жінки, так і чоловіки.  Їх середній вік становив 33 роки. Вчені представили їм картинки з «Чорної книги» німецького карикатуриста Улі Штайна для оцінки, на скільки ті веселі. Також добровольцям показали схожий за тематикою мультфільм.

Дослідження поділило учасників на три групи. Група, яка була найбільше задоволена чорним гумором, набрала найвищий показник з тестів по IQ, була краще освіченою і найменше схильною до агресії та поганого настрою.

Другій групі сподобались жарти, але вона їх не дуже зрозуміла. Це були люди з середнім IQ, з найвищим показником негативного настрою і високим рівнем агресії.

Третя група відзначалася помірним розумінням і любов’ю до чорного гумору, і мала середній рівень інтелекту, але, як правило, мала позитивний настрій і середній рівень агресії.

Ці висновки суперечать теорії про взаємозв’язок між агресією і гумором. Ще у 1905 році Фрейд висунув гіпотезу про те, що гумор дозволяє вивільнити напруження і подолати агресію.

За словами вчених, виявилось, що ні стать, ні вік не впливають на відчуття чорного гумору.

“Люди, що показали найвищі значення в плані розуміння і вподобання чорного гумору, продемонстрували і найвищі інтелектуальні здібності, вони мають більш високий рівень освіти й низькі значення порушення настрою та агресії”, – йдеться в статті.

Учені додають, що агресивність і поганий настрій призводять до зменшення кількості задоволення, одержуваного від похмурих жартів.

Джерело:

Zik, НВ, Преса України