- Поштівка - https://poshtivka.org -

Чому ніхто не може створити ідеальний смартфон?

Ідеального смартфона все ще не існує, і це дивно, адже всі його складові відомі.

Ось вони:

– Топовий процесор, максимум оперативної пам’яті і великий накопичувач.

– Якісна подвійна камера.

– Корпус з металу і скла з захистом від води.

– Бездротова зарядка і хороший акумулятор.

– Гучні стереодинаміки, вихід для дротових навушників.

– Екран з мінімальними рамками і роздільністю, близькою до QuadHD для VR-шолома.

– Біометричне розблокування (через палець, очі або обличчя).

– Підтримка актуальних оновлень (чистий Android або iOS).

– Робота в якості комп’ютера при підключенні до монітора.

Ніякої фантастики. Всі ці функції існують в різних пристроях, але жоден виробник не зміг об’єднати їх в одному пристрої. Компанія Samsung близька до створення ідеалу як ніхто інший, але вона, на жаль, не може забезпечити актуальні поновлення Android.

Створити ідеальний смартфон можуть тільки три компанії: Apple, Google і Microsoft. Але ні iPhone 8, ні Pixel 2, ні містичний Surface Phone (або Surface Mobile?) не матимуть усіх описаних якостей. У iPhone 8 не буде можливості працювати як комп’ютер при з’єднанні з монітором, у Pixel 2 немає подвійної камери, обидва позбавлені 3,5-міліметрового виходу для навушників, а про смартфон Surface взагалі невідомо нічого, крім того, що на ньому буде встановлена ОС, де немає нормальних додатків та ігор.

Можливо, річ у тім, що випускати ідеальний смартфон – безперспективна справа на один раз. Він задасть таку планку, подолати яку в доступному для огляду майбутньому неможливо. Такий смартфон потрібно буде міняти не через рік або два, а років через 5. Виручка виробника знизиться, інвестори запанікують, акції впадуть, а там недалеко і до банкрутства.

Виходить, що виробникам доводиться дотримуватися балансу і стримувати бажання інженерів запхати в смартфон все найпередовіші і затребувані технології. Компанії працюють не на повну силу, і це добре помітно.

Вони спеціально і навіть не домовляючись один з одним завжди залишають якусь фішку на майбутнє, щоб було чим здивувати потенційних покупців. У той же час будь-який великий вендор пильно стежить за тенденціями, працює над унікальними технологіями і намагається випередити конкурентів. При цьому він робить так, щоб через півроку або рік можна було «випередити самого себе», показавши користувачам те, що вони ще не бачили. На жаль, такі правила гри, і саме вони дозволяють виробникам смартфонів триматися на плаву довгі роки.