Чому не можна кип’ятити воду двічі?

Чому не можна кип'ятити воду двічі? Поштівка
12 Жовтня 2016, 17:03

Вода в прямому сенсі є джерелом життя, складаючи 80% нашого організму (у немовлят – 90%), тому до її якості повинні застосовуватися найсуворіші вимоги.

На жаль, та вода, яка надходить в наші будинки через системи водопроводів, має не тільки корисні властивості, але і елементи хлору, різні важкі з’єднання і шкідливі домішки, з якими навіть сучасні фільтри не завжди справляються. Та й підземні джерельні води, в теперішніх умовах забруднення ґрунтів, не гарантують кришталевої чистоти.

Одним з основних способів знезараження і поліпшення якості споживаної води було і залишається її кип’ятіння, при якому вбиваються множинні бактерії, знижується вміст хлору, вода стає м’якшою. Втім, численні дослідження показали, що важкі метали не зникають при такому способі обробки води, а деякі частинки хлору можуть вступати в контакт з іншими елементами і перетворюватися в дуже шкідливі речовини.

Якщо ж одну і ту ж воду кип’ятити декілька разів, що часто практикується, особливо в офісах і на підприємствах в обідній час, то концентрація таких небезпечних для організму сполук збільшується з кожним разом, а частка корисних з’єднань кисню зменшується до мінімуму. Інакше кажучи, вода з «живої» і корисної перетворюється в «мертву» і шкідливу.

Чому не можна кип’ятити воду двічі?